Najlepsi w powiecie tarnogórskim

Data publikacji: 26 kwietnia 2022
grupa osób podczas rozdania nagród w sali sesyjnej starostwa

Policjanci z tarnogórskiej drogówki wyłonili najlepszych uczestników w powiatowym konkursie wiedzy o ruchu drogowym. Organizowany, na etapie szkół podstawowych i ponadpodstawowych turniej został rozstrzygnięty w miniony piątek, a uroczyste zakończenie odbyło się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach. Gratulacje i nagrody najlepszym drużynom wręczyła starosta Krystyna Kosmala oraz wicestarosta Sebastian Nowak.

W zorganizowanym turnieju wiedzy o ruchu drogowym rywalizowali uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego powiatu. Poszczególne etapy konkursu składały się z testu wiedzy na temat prawa ruchu drogowego, a także części praktycznej, obejmującej, dla grupy młodszej, umiejętności jazdy rowerem, zaś dla grupy starszej znajomość wyposażenia i obsługi samochodu.

W trakcie dwudniowych zmagań zostali wyłonieni zwycięzcy, którzy będą reprezentować nasz powiat oraz na szczeblu wojewódzkim.
Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy powodzenia w dalszym etapie turnieju.

WYNIKI:

Szkoły podstawowe grupa młodsza

1. miejsce Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnowskich Górach
  2. miejsce Szkoła Podstawowa w Wojsce
  3. miejsce Szkoła Podstawowa w Tąpkowicach

Szkoły podstawowe grupa starsza

1. miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Miasteczku Śląskim
  2. miejsce Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnowskich Górach
  3. miejsce Szkoła Podstawowa z Tąpkowic

Szkoły ponadpodstawowe „Turniej Motoryzacyjny”

1. miejsce: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim
  2. miejsce: Zespół Szkół Techniczno- Usługowych w Tarnowskich Górach