Zapraszamy na obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Data publikacji: 29 kwietnia 2022
Święto-Konstytucji-3-maja

Wspólnie z Urzędem Miasta w Tarnowskich Górach serdecznie zapraszamy na obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, święto flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz koncerty.

3 maja o godz. 10.00 w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odbędzie się msza święta w intencji Ojczyzny i Powiatu Tarnogórskiego. Uroczystości kościelne uświetni występ Chóru Harfa – laureatów nagrody Orła i Róży. Po mszy, przed kościołem wystąpią dzieci z Przedszkola nr l „Wesoła Jedyneczka”. Będą też przemówienia przedstawicieli władz samorządowych oraz zaproszonych gości.

O godz. 11.15 na tarnogórskim Rynku koncert da Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta w Tarnowskich Górach- również laureaci nagrody Orła i Róży.

Na tym nie koniec atrakcji w czasie majówki: 3 maja w kościele pw. Matki Bożej Królowej Pokoju zainaugurowana zostanie XII edycja #KoncertówOrganowychwKonwikcie.

A dodatkowo, dzień wcześniej, w poniedziałek 2 maja, z okazji święta Flagi RP tradycyjnie już, harcerze Hufca ZHP Ziemi Tarnogórskiej podniosą o godz. 12.00 flagi na maszty znajdujące się na Rynku, Uniwersytet Trzeciego wieku wyruszy – jak co roku – na Rajd Flagi po mieście.

ZAPROSZENIE NA OBCHODY 3 MAJOWE
Call Now ButtonZadzwoń teraz