Współpraca Starostwa Powiatowego z Ośrodkami Pomocy Społecznej

Data publikacji: 17 maja 2022
osoby ładują spakowane rzeczy do samochdu

Pracownicy starostwa zakupili i przygotowali najpotrzebniejsze rzeczy dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie, a którym obecnie pomagają ośrodki opieki społecznej w naszym powiecie. Współpraca międzyinstytucjonalna jest w tym przypadku bardzo ważna i często pomaga w rozwiązywaniu różnego typu nowych sytuacji związanych z migracją i pomocą uchodźcom. Dodatkowo stanowi także wymianę doświadczeń pracowników tych instytucji. Dla potrzebujących została zakupiona żywność oraz środki higieny osobistej i czystości.

Zakup rzeczy, które trafiły do ośrodków pomocy społecznej został sfinansowany z pieniędzy przesłanych przez nasz partnerski powiat Erlangen-Höchstadt z Niemiec.

Wszystkim zaangażowanym wolontariuszom, pracownikom i urzędnikom serdecznie dziękujemy za wykonaną pracę. Część przygotowanych palet została już odebrana, a kolejni pracownicy ośrodków pomocy będą odbierać rzeczy w tym tygodniu. Pomoc trafiła również do tarnogórskich wolontariuszy z Legionów 15.