Awanse i wyróżnienia dla strażaków

Data publikacji: 18 maja 2022
strażacy podczas apelu na placu apelowym

Dzisiaj odbyły się uroczystości związane z obchodami „Dnia Strażaka”. Podczas uroczystej zbiórki na placu apelowym Komendy Powiatowej PSP w Tarnowskich Górach zebrało się kilkaset osób, w tym strażaków komendy powiatowej i ochotników z całego powiatu tarnogórskiego.

Dzisiejsza uroczysta zbiórka była okazją do złożenia gratulacji i podziękowań wszystkim strażakom, którzy na co dzień narażają swoje życie i zdrowie dla naszego bezpieczeństwa. Dziś też, wielu z nich otrzymało wyróżnienia, awanse, nagrody oraz podziękowania.

Wicestarosta Sebastian Nowak w imieniu Starosty i całego Zarządu Powiatu złożył im gratulacje i najlepsze życzenia. Wręczył także listy gratulacyjne druhom wyróżnionym przez Powiat Tarnogórski.

Wśród gości byli m.in parlamentarzyści, komendanci zaprzyjaźnionych służb, burmistrzowie, wójtowie, samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji i firm współpracujących na co dzień, na różnych płaszczyznach, ze strażą pożarną.

Komendant st. bryg. Adam Lachowicz podziękował wszystkim strażakom za wzorowo pełnioną służbę, a także wszystkim, którzy doceniają ciężką służbę, w szczególności osobom bezpośrednio zaangażowanym w przygotowania budowy nowej siedziby komendy. Dzięki współpracy miasta i powiatu tarnogórska Komenda PSP otrzymała przed kilku laty działkę przy ul. Małej pod nową siedzibę. Przetarg na budowę ma zostać ogłoszony na przełomie maja i czerwca.

Call Now ButtonZadzwoń teraz