Konwent Starostów Województwa Śląskiego

Data publikacji: 21 maja 2022
sala bankietowa, przy stołach kilkanaście osób w trakcie wysłuchiwania audiowizulanej prezentacji

18 i 19 maja w Wodzisławiu Śląskim odbył się Konwent Starostów Województwa Śląskiego. Starostowie śląskich powiatów oraz ich przedstawiciele spotkali się m.in. z kierownictwem Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Tematem spotkania było finansowanie szpitali ze środków publicznych.

W konwencie wzięli udział również dyrektorzy i prezesi powiatowych szpitali. Spotkanie otworzyli wspólnie: przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego, a zarazem Przewodniczący Związku Powiatów Polskich starosta bielski Andrzej Płonka oraz gospodarz – starosta wodzisławski Leszek Bizoń. Z ramienia naszego powiatu w konwencie uczestniczyli: Członek Zarządu Powiatu Stanisław Torbus oraz Prezes Zarządu Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A. Sebastian Grabowski.

Więcej: https://bit.ly/3wAUfyd