Budowa centrum przesiadkowego oraz promesy dla samorządowców powiatu tarnogórskiego

Data publikacji: 30 maja 2022
grupa osób podczas spotkania na placu przed parkiem

Symboliczne wbicie w ziemię łopaty oficjalnie rozpoczęło budowę wartego niemal 6 milionów złotych centrum przesiadkowego przy ul. Parkowej w Świerklańcu. Zakończenie budowy planowane jest na sierpień 2023 roku. To jednak nie koniec dobrych informacji.

Inwestycja przewiduje powstanie nowoczesnego ośrodka komunikacji i będzie obejmować czterostanowiskowy peron o lekkiej konstrukcji dla autobusów przegubowych, wyposażony w dwie elektroniczne tablice LED, stanowiące element systemu dynamicznej informacji pasażerskiej.

Całość dopełniać będą elementy małej architektury. Przewidywana jest także przebudowa skrzyżowań i zjazdów oraz oświetlenie istniejących i projektowanych miejsc dla pieszych. W ramach inwestycji powstanie także jak największa ilość miejsc postojowych. To wszystko tuż przy zabytkowym Park w Świerklańcu / Pałac Kawalera.


Wydarzenie w Świerklańcu było także okazją do wręczenia przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego z powiatu tarnogórskiego promes w ramach II Edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Starosta Tarnogórski Krystyna Kosmala odebrała z rąk Pani Poseł Barbary Dziuk promesę na kwotę 5 mln złotych, przeznaczoną, zgodnie ze złożonym przez powiat wnioskiem, na modernizację budynków starostwa przy ul. Karłuszowiec 5 i Mickiewicza 41 w Tarnowskich Górach. Powiat Tarnogórski złożył 5 różnych wniosków .

Call Now ButtonZadzwoń teraz