Remiza OSP Żyglinek w nowym wydaniu

Data publikacji: 2 czerwca 2022
budynek remizy strazackiej

Uroczyste otwarcie remizy OSP Żyglinek, w związku z przeprowadzonym generalnym remontem i rozbudową remizy odbyło się w minioną sobotę tj. 28.05.2022r. Podczas uroczystości Krzysztof Łoziński w imieniu Zarządu Powiatu Tarnogórskiego złożył gratulacje oraz podziękował obecnym na miejscu strażakom za udział w akcjach gaśniczych, nawiązując do ostatnich działań związanych z największą akcją w naszym powiecie.

Prace remontowe i rozbudowa obiektu udała się dzięki pozyskanym środkom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, które stanowiły prawie 70 % całkowitych kosztów inwestycji.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Żyglinku powstała w 1908 r. Pierwszy projekt rozbudowy i termomodernizacji obiektu remizy powstał w 2018 r.