Dzień elektromobilności w tarnogórskiej „Sorbonie”

Data publikacji: 3 czerwca 2022
cztery młode osoby prezentują model konstrukcji samochodu

Wieloprofilowy Zespół Szkół w Tarnowskich Górach zorganizował dzień elektromobilności. Prof. dr hab. inż. Andrzej Baier z Politechniki Śląskiej Wydziału Mechanicznego Technologicznego wygłosił wykład na temat nowoczesnych źródeł zasilania pojazdów. W drugiej części zaprezentował m.in. osiągnięcia związane z projektem Silesian Greenpower oraz proces projektowania i budowy bolidów elektrycznych. WZS otrzymał szkielet bolidu elektrycznego, którego budowę będą kontynuować w ramach zajęć uczniowie szkoły.

W tym samym dniu przedstawiciele PKM Sp. z.o.o. Świerklaniec z dyrekcją WZS podpisali porozumienie o współpracy w zakresie kształcenia zawodowego, realizacji staży i zawodowych praktyk.

Podczas spotkania Sebastian Nowak – wicestarosta tarnogórski, w imieniu zarządu powiatu podziękował za udział w konferencji zaproszonym gościom, a także powstanie nowych inicjatyw związanych ze współpracą z Politechniką oraz PKM. Ponadto wicestarosta przedstawił projekt współpracy wszystkich przedstawicieli firm i podmiotów do realizacji wspólnej polityki edukacyjnej zachęcającej młodzież do podejmowania nauki w szkołach branżowych.

Przedstawiciele firm Remondis , Veolia oraz Skoda przeprowadzili prezentacje wykorzystywania nowoczesnych technologii w swoich zakładach, w tym pojazdów elektrycznych.
Uczniowie czynnie uczestniczyli w wydarzeniu, a najbardziej aktywni otrzymali nagrody. Po zakończeniu prezentacji goście i uczniowie zebrali się przed budynkiem szkoły, gdzie mieli możliwość zobaczyć różne modele pojazdów elektrycznych, osobowe, dostawcze, użytkowe. Do każdego z pojazdów można było wejść, a także skorzystać z możliwości wykonania jazdy próbnej.

Call Now ButtonZadzwoń teraz