Uczniowie tarnogórskiej „Sorbony” odbyli praktyki zawodowe w Ostrawie

Data publikacji: 8 czerwca 2022
grupa osób stoi na pierwszym planie, mężczyzna oraz trzy kobiety

Uczniowie w trakcie projektu „ Mobilność kluczem do sukcesu- wzmocnienie kompetencji zawodowych uczniów „tarnogórskiej Sorbony”, odbyli zagraniczne praktyki zawodowe w Ostrawie.

Wicestarosta Sebastian Nowak wraz z Ewą Lukosz- Naczelnik Wydziału Kontroli i Zarządzania Jednostkami Oświatowymi odwiedzili uczniów w trakcie praktyk w Ostrawie. Podczas wizyty rozmawiali z pracodawcami, którzy przygotowują uczniów do zawodu. Jednoczenie sprawdzili warunki w których praktykanci zdobywali wiedzę i doskonalili swój warsztat.

Uczniowie Wieloprofilowego Zespołu Szkół w Tarnowskich Górach dzięki udziałowi w projekcie zyskali lepsze przygotowanie do egzaminów kwalifikacyjnych oraz poznali europejskie standardy edukacji zawodowej.

Wspomniany projekt jest kolejnym argumentem zachęcającym do podjęcia nauki w powiatowych szkołach branżowych, gdzie uczniowie zdobywają wiedzę oraz rozwijają umiejętności poprzez szereg dodatkowych zajęć, projektów, w tym również zagranicznych praktyk zawodowych m.in. w Czechach, Niemczech, Włoszech, Grecji.

Dane dotyczące projektu:

• Czas trwania: 01.09.2019 do 30.09.2022.
  • Mobilność: marzec 2022, maj 2022.
  • Ilości uczniów: 18 + 2 opiekunów – marzec 2022, 18 + 2 opiekunów – maj 2022 (uczniowie w zawodach fryzjer, technik fotografii i multimediów, technik pojazdów samochodowych).
  • Miejsce mobilności: Ostrawa – Czechy.
  • Szacunkowa kwota projektu to 75 000 euro.

Źródło i zdjęcia: WZS Tarnowskie Góry