Powiatowe zawody w brydża

Data publikacji: 13 czerwca 2022
meżczyźni grają w brydża

11 czerwca w ramach Jubileuszu 15-lecia działalności Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku, odbył się Turniej Brydża Sportowego o Puchar Starosty Powiatu Tarnogórskiego. Turniej brydżowy został dofinansowany ze środków Powiatu Tarnogórskiego, jako zadanie realizowane z zakresu sportu i kultury fizycznej.

W imieniu Zarządu Powiatu Tarnogórskiego zawody otwarł Stanisław Torbus, który po zakończonych rozgrywkach złożył gratulacje uczestnikom oraz wręczył dyplomy i nagrody zwycięzcom turnieju. Impreza odbyła się w renesansowej sali Kompleksu Zamkowego „U Wrochema” w Starych Tarnowicach.

Uczestniczyło w nim 52 zawodników z 11 Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Były to drużyny z Katowic, Rybnika, Pszczyny, Zawiercia, Łaz , Bytomia, Chorzowa, Wodzisławia, Gliwic, Tych i Tarnowskich Gór. Sędzią zawodów był Pan Andrzej Maszczyszyn. Rozgrywki trwały 5 godzin.

Zwycięzcami w klasyfikacji indywidualnej zostali
I miejsce Ewa Janiszewska i Paweł Bielewicz z UTW Katowice
II miejsce Mieczysław Ochwat i Maciej Krzempek z UTW Rybnik
III miejsce Dawid Ochman i Bogdan Szymeczko z UTW Pszczyna

Puchar Starosty Powiatu Tarnogórskiego zdobyła drużyna brydżowa z UTW Rybnik.
Każdy z uczestników turnieju otrzymał upominki, które zafundował Powiat Tarnogórski oraz Urząd Miasta Tarnowskie Góry.