Widowisko „Szcze ne wmerła – i nie umrze”

Data publikacji: 14 czerwca 2022
ściana budynku z iluminacją swietlną, w tle duża grupa ludzi

Widowisko muzyczno-poetyckie „Szcze ne wmerła – i nie umrze” odbyło się w niedzielę 12 czerwca na dziedzińcu Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach.

Tarnogórzanie zgromadzili się liczną grupą, by uczestniczyć w wyjątkowym spektaklu w reżyserii Ewy Wyskoczyl. Zadanie było dofinansowane ze środków Powiatu Tarnogórskiego oraz ze środków Gminy Tarnowskie Góry. Zarząd powiatu tarnogórskiego reprezentował Stanisław Torbus. Niesamowita gra świateł na fasadzie budynku w połączeniu z wybitnymi zdolnościami artystów wywarły ogromne wrażenie na zgromadzonej publiczności.

Podczas koncertu samorządy uczniowskie Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych oraz II LO im. Stanisława Staszica prowadziły zbiórkę pieniędzy na rzecz społeczności ukraińskiej zamieszkałej w Tarnowskich Górach.