Powiatowa placówka otrzymała Certyfikat Ambasadora Regionu 2022

Data publikacji: 15 czerwca 2022
certyfikat oprawiony w ramkę

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Tarnowskich Górach brali udział w II OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE EDUKACYJNYM „PODRÓŻE PO POLSCE” organizowanym przez ZSP nr 28 w Częstochowie oraz Fundację Misja Specjalna. Placówka otrzymała Certyfikat Ambasadora Regionu 2022.

Celem projektu było wykonanie czterech zadań z wybraną grupą uczniów. Kadra SOSW wytypowała uczniów klasy 2aSPdP, 2bSPdP, 7p. Uczniowie wykonali prace z pomocą i pod nadzorem nauczycieli odpowiedzialnych za poszczególne zadania:
Zadanie 1 Kulinaria: Celem popularyzowanie potraw regionalnych w zakresie słodkich inspiracji.
Zadanie 2 Muzyka: Celem prezentacja muzyki związanej z regionem i promocja inspirującego idola.
Zadanie 3 Technika: Celem popularyzacja elementów garderoby związanych z regionem.
Zadanie 4 Fotografia: celem wykonanie dwóch zdjęć prezentujących realizację sztuki nowoczesnej w architekturze miejskiej dla danego regionu.

Fotografie konkursowe udostępnione ze zbioru SOSW.