Wyniki głosowania VII edycji budżetu partycypacyjnego

Data publikacji: 4 lipca 2022
awatar do promocji budżetu partcypacyjnego

Szanowni mieszkańcy,

Znamy wyniki głosowania VII edycji budżetu partycypacyjnego. W głosowaniu internetowym łącznie oddano 5 910 głosów, w tym: 5 633 głosów ważnych i 277 głosy nieważne.

Kwota budżetu partycypacyjny na rok 2023 została podzielona na pule obejmujące dwie grupy gmin Powiatu tj. 270 000 zł dla gminy z liczbą mieszkańców poniżej 10 000 mieszkańców (Miasteczko Śląskie, Kalety, Ożarowice, Tworóg, Krupski Młyn) oraz 330 000 zł dla gminy z liczbą mieszkańców powyżej 10 000 mieszkańców (Tarnowskie Góry, Radzionków, Świerklaniec, Zbrosławice). W związku z tym w tegorocznej edycji wygrały dwa projekty:

„Zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez korektę przebiegu drogi powiatowej ul. Mickiewicza w Ossach”, zgłoszony przez Panią Grażynę Garłowską,

oraz

„Remont ogrodzenia oraz bram wjazdowych do zabytkowego parku w Nakle Śląskim – etap II”, zgłoszony przez Pana Jarosława Wasążnika oraz Panią Ilonę Jaworską – Kapica – prezesa Stowarzyszenia Miłośników Nakła Śląskiego im. Jana Bursiga.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wszystkie oddane głosy.

Szczegółowe wyniki głosowania w tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego w załączonej tabeli.