Kolejne inwestycje drogowe w powiecie zakończone

Data publikacji: 8 lipca 2022
droga asfaltowa z oznakowanym przejściem dla pieszych przy którym stoją dwaj mężczyźni

W piątek 8 lipca br. przedstawiciele Powiatu Tarnogórskiego dokonali oficjalnego odbioru kolejnej zakończonej inwestycji drogowej. Tym razem komisja, w której uczestniczył Krzysztof Łoziński, odebrała wyremontowany odcinek drogi powiatowej na terenie gminy Tworóg i Zbrosławice. Całość inwestycji wyniosła ponad 4,5 mln złotych, z której to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniosło prawie 2,3 mln.
W ramach inwestycji wykonano:

• jezdnię z betonu asfaltowego o szerokości 6 m wraz z poboczami z kruszywa o szerokości 1 m,
  • remont chodników z kostki brukowej,
  • remont zjazdów indywidualnych z kostki brukowej (na długości remontowanego chodnika),
  • wykonano nowe oznakowanie pionowe –w tym wyspy środkowe, znaki drogowe,
  • oznakowano przejścia dla pieszych, w tym także zastosowano przejście aktywne z czujnikiem ruchu i światłem ostrzegawczym zlokalizowane w sąsiedztwie placówki edukacyjnej,

Wszystkie powyższe modernizacje mają za zadanie nie tylko polepszyć komfort przemieszczenia się w tym rejonie, ale także zwiększyć bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców.