Kolejny etap rozbudowy bazy technicznej samolotów

Data publikacji: 8 lipca 2022
samolot w hangarze

Wczoraj na lotnisku im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach uroczyście został oddany do użytku trzeci hangar techniczny, tym samym zakończony został kolejny etap rozbudowy bazy technicznej samolotów, na który składały się dwa zadania:
– budowa przedhangarowej płyty postojowej o powierzchni 6,4 ha z 9 stanowiska dla samolotów kodu C (Boeing 737/Airbus A320)
– budowa trzeciego hangaru do obsługi technicznej samolotów o powierzchni 9,2 tys. m kw. z dwoma zatokami do serwisowania Airbusa A321.

Podczas wczorajszej uroczystości, w imieniu Zarządu Powiatu Tarnogórskiego gratulacje kierownictwu lotniska przekazał Krzysztof Łoziński.

Wartość inwestycji rozbudowy bazy technicznej do obsługi samolotów to ok. 110 mln zł brutto. Projekt zrealizowany został pomimo największego kryzysu w historii branży lotniczej, który został wywołany przez pandemię koronawirusa.

Obecnie w KTW funkcjonują trzy hangary o sumarycznej powierzchni użytkowej 22,2 tys. m kw. i łącznej kubaturze 287 tys. m sześc. Ogółem dostępnych jest sześć zatok do serwisu samolotów kodu C. Najemcą najnowszego hangaru została linia lotnicza Wizz Air.

źródło informacji KTW www.katowice-airport.com

Call Now ButtonZadzwoń teraz