Międzynarodowy plener malarski w powiecie tarnogórskim.

Data publikacji: 9 lipca 2022
kilkananście osób stoi przed wejściem do budynku,

Od kilku dni trwa międzynarodowy plener malarski z artystami z Ukrainy, Czech, Niemiec i różnych części Polski. Malują oni zabytki powiatu tarnogórskiego oraz wnętrza obiektów zabytkowych. W trakcie przerwy w tworzeniu prac z artystami spotkała się starosta Krystyna Kosmala oraz Krzysztof Łoziński. Starosta przywitała wszystkich gości, którzy odwiedzili nasz powiat, zapraszając do udziału w kolejnych edycjach „plenerów” i przedstawiając ciekawe miejsca do uwiecznienia na płótnie podczas pobytu w powiecie. Była też okazja do zapoznania się z pierwszymi efektami powstających prac, a przy okazji porozmawiania z autorami o tym, jak powstają nowe dzieła.

Dla uczestników międzynarodowych plenerów zostały przygotowane drobne upominki powiatowe. Prace artystów będzie można zobaczyć na wystawie z początkiem września, o czym poinformujemy w osobnym komunikacie.
Plener zostanie zakończony wernisażem, który odbędzie się 14.07. w Restauracji Art Smaku w Tarnowskich Górach ul. Ks.Lewka.