Wernisaż wystawy „Ku pamięci Mirkowi Ogińskiemu i dla przyjaciół z Ukrainy”

Data publikacji: 13 lipca 2022
osoby zwiedzają wsytawę, podziwiają obrazy

Wczoraj w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim odbył się wernisaż wystawy poświęconej Mirkowi Ogińskiemu, który zorganizowany został przez Stowarzyszenie Artystów Śląskich StaŚ, CEKUŚ oraz Powiat Tarnogórski. Przed zwiedzaniem wystawy, licznie zgromadzona publiczność miała możliwość zobaczyć film pt. „Mirek- wspomnienia z plenerów” oraz usłyszeć jak wspominają tarnogórskiego artystę przyjaciele, najbliższa rodzina i współpracownicy.

Podczas wernisażu można było spotkać bliskich Mirka, Jego przyjaciół, współpracowników, członków Zarządu Powiatu Tarnogórskiego oraz osoby chcące zobaczyć jego prace po raz pierwszy, w wyjątkowej atmosferze i wyjątkowym miejscu.

Wicestarosta Sebastian Nowak podczas wystąpienia mówił: „(…) gdybym miał w kilku słowach opisać jaki był Mirosław Ogiński to powiedziałbym, że był osobą bezkompromisową, jasno artykułującą i mocno argumentującą swoje poglądy, swoje zdanie. Był również człowiekiem bardzo otwartym i towarzyskim. Jakim był artystą? Na to pytanie będziemy mogli sobie odpowiedzieć zachwycając się jego malarstwem. Mirosława już z nami nie ma, ale pozostała zapisana w jego sztuce pamięć o nim.”

Wystawa prac śp.Mirka potrwa do 14 sierpnia 2022r w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Serdecznie zapraszamy wszystkich do oglądania prac i podziwiania artystycznego spadku jaki pozostał po wspaniałym tarnogórskim artyście. Wystawie tej towarzyszy także wystawa prac artystów z Ukrainy Ihora Yurchenko, Oleny Zhminka i Jaroslava Zhminka.

Call Now ButtonZadzwoń teraz