Podsumowanie Międzynarodowych Plenerów Malarskich 2022

Data publikacji: 18 lipca 2022
kilka osób stoi w pomieszczeniu starostwa

W minionym tygodniu artyści, którzy uczestniczyli w Międzynarodowych Plenerach Malarskich spotkali się z przedstawicielami Zarządu Powiatu Tarnogórskiego. Uczestnicy plenerów podziękowali za pomoc w organizacji przedsięwzięcia oraz zaprosili pracowników starostwa na wernisaż prac powstałych podczas tegorocznych plenerów.

Podczas spotkania Wicestarosta Sebastian Nowak wraz z Krzysztofem Łozińskim, Stanisławem Torbusem i Barbarą Machurą omówili przyszłoroczne plany dotyczące organizacji plenerów w naszym powiecie, a także tych zaplanowanych poza granicami Polski.

14 lipca w restauracji ArtSmaku odbył się wernisaż prac powstałych na Międzynarodowym Plenerze Malarskim 2022. Przedsięwzięcie, jak co roku zorganizowano dzięki współpracy samorządów z Stowarzyszeniem Artystów Śląskich STAŚ.

kilkanacie prac malarskich na sztalugach