Przysięga wojskowa w tarnogórskim 5. Pułku Chemicznym

Data publikacji: 19 lipca 2022
Tarnowskie Góry przysięga wojskowa 3

Prawie 140 osób złożyło przysięgę wojskową w 6 jednostkach wojskowych na terenie naszego kraju, w tym również w tarnogórskim 5. Pułku Chemicznym. Absolwenci klas wojskowych zakończyli szkolenie w ramach dobrowolnej służby wojskowej.

Ochotnicy z pierwszego poboru do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej złożyli przysięgę wojskową 15 lipca na terenie jednostki wojskowej, gdzie zgromadzili się zaproszeni goście.

Podczas przemówienia Stanisław Torbus członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego podkreślił:
– Wstąpiliście do instytucji, która, szczególnie w ostatnich miesiącach, stała się najważniejszą w państwie. Jesteście filarem naszego trwania jako naród. To, że wstąpiliście w szeregi wojska polskiego, świadczy o waszej odwadze i męstwie (…).

Przysięgę poprzedziło szkolenie podstawowe trwające 12 dni, którym zostali objęci uczestnicy IV edycji programu Certyfikowane Wojsko Klasy Mundurowe, a docelowo także Oddziały Przygotowania Wojskowego. Szkolenie zakończono egzaminem.
Aby przystąpić do szkolenia konieczne jest otrzymanie karty powołania. Pierwszym krokiem jest więc wizyta w terenowym Wojskowym Centrum Rekrutacyjnym (WKU), gdzie składa się wniosek o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej wraz z kompletem wymaganych dokumentów.

Call Now ButtonZadzwoń teraz