Tarnogórscy policjanci obchodzili swoje święto

Data publikacji: 19 lipca 2022
kilka osób siedzi podczas uroczystej zbiórki z okazji święta policji

W ubiegły piątek w Tarnogórskim Centrum Kultury podczas uroczystości związanych z obchodami Święta Policji awansowano na wyższe stopnie policyjne 95 funkcjonariuszy tarnogórskiej komendy.
W uroczystej zbiórce uczestniczyli także parlamentarzyści, wicestarosta, burmistrzowie, wójtowie, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji i służb mundurowych z terenu powiatu tarnogórskiego.

Wicestarosta Sebastian Nowak złożył życzenia i podziękowania tarnogórskim policjantom za każdą służbę i rozwiązaną pomyślnie sprawę. W roku bieżącym przypada 103. rocznica powołania Policji Państwowej. Święto jest też okazją do promowania i nagradzania policjantów za sumienną i ciężką służbę. Akty nominacyjne na wyższy stopień policyjny otrzymało łącznie 95 tarnogórskich policjantów.

Rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Romana Rabsztyna

• w korpusie oficerów młodszych na wyższy stopień policyjny mianowano 2 policjantów,
  • w korpusie aspirantów 55 policjantów,
  • w korpusie podoficerów mianowano 29 funkcjonariuszy,

Natomiast rozkazem Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach mł. insp. Sławomira Bylickiego,

• w korpusie szeregowych na wyższy stopień policyjny mianowano 9 policjantów,

Akty mianowania wręczali Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Artur Bednarek wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Tarnowskich Górach mł. insp. Sławomirem Bylickim.

Wszystkim awansowanym policjantom serdecznie gratulujemy.

Źródło: KPP w Tarnowskich Górach