Dotarły kolejne dary dla Ukrainy

Data publikacji: 20 lipca 2022
kilku mężczyn wkłada paczki do samochodu

W ubiegłą sobotę do naszego powiatu dotarł kolejny transport z darami dla potrzebujących z Ukrainy. Transport dostarczył osobiście Manfred Bachmayer – przedstawiciel naszego partnerskiego powiatu Erlangen-Höchstadt w Niemczech.

Dzięki pomocy wolontariuszy i pracowników starostwa dary zostały szybko rozdysponowane, część z nich zostało dostarczone dla potrzebujących uchodźców przebywających na terenie powiatu, a część rzeczy trafi specjalnym transportem bezpośrednio do Ukrainy.

Samorządowcy bawarskiego powiatu, przejęci sytuacją uchodźców z Ukrainy, aby wyrazić swoją solidarność i wsparcie, na bieżąco współpracują z Powiatem Tarnogórskim w zakresie udzielania pomocy i wsparcia poszkodowanym w wyniku konfliktu zbrojnego za naszą wschodnią granicą.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom, którzy bez względu na dzień tygodnia i godziny poświęcają swój czas i energię na pomoc potrzebującym.