Teatralne Parkowanie w parku miejskim- wystąpił Teatr Biuro Podróży

Data publikacji: 3 sierpnia 2022
w tle kilka osób stojących pod parasolami, na pierwszym planie mężczyzna bez butów

W ubiegłą sobotę w parku miejskim odbył się kolejny występ plenerowy V edycji Teatralnego Parkowania. Teatr Biuro Podróży zaprezentował spektakl „Kaspar”. Aktorski kunszt i przygotowana scenografia sprawiły, że nawet trudne warunki pogodowe nie zniechęciły zgromadzonej publiczności.

Spektakl nawiązuje do Kaspara Hausera- człowieka odosobnionego, izolowanego od społeczeństwa i świata zewnętrznego. Inscenizacja przedstawia jaki wpływ ma pojawienie się obcej i „innej” osoby na zachowania i decyzje społeczeństwa, a także na samego Kaspara.

Kolejny raz w przestrzeni parku miejskiego zaprezentowano niezwykłą sztukę, która nie tylko zachwyca publiczność artystycznym rzemiosłem, lecz także niesie ze sobą ważne treści przekazu.

Zapraszamy już niebawem na kolejne plenerowe odsłony spektakli tegorocznej edycji Teatralnego Parkowania !

Wydarzenie dofinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach.

Galeria zdjęć z zasobu Stowarzyszenia Góry Kultury.