Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia oficjalnym partnerem Zabytkowej Kopalni Srebra

Data publikacji: 18 sierpnia 2022
napis wyświetlony na ścianie

Dzisiaj w podziemiach Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. Kazimierza Karolczaka Przewodniczącego Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i Zbigniewa Pawlaka – Przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia została oficjalnym partnerem strategicznym Zabytkowej Kopalni Srebra. Jest to obiekt, który, jako jedyny na terenie GZM i jeden spośród zaledwie siedemnastu w Polsce, znalazł się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

W ramach współpracy na terenie obiektów kopalni oraz w jej mediach własnych będzie szeroko promowana GZM i jej wartości w kontekście rozwoju i innowacyjności, a mieszkańcy GZM otrzymają między innymi 20% zniżki na zakup biletu wstępu do obiektów kopalni. Wystarczy, że okażą w kasie aktywny bilet imienny (dzienny, 24 h, 7-, 30-, 90-, 180-dniowy oraz Metrobilety), na korzystanie z komunikacji zbiorowej, organizowanej przez Zarząd Transportu Metropolitalnego (tramwaj, autobus, trolejbus). Zniżka obowiązuje tylko dla turystów indywidualnych, jedna karta ŚKUP umożliwia zakup jednego biletu, zniżka przysługuje od biletów normalnych i ulgowych, nie dotyczy biletów rodzinnych.

Źródło: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej

Call Now ButtonZadzwoń teraz