Upamiętnienie 42. rocznicy solidarnościowego strajku w „Fazosie”

Data publikacji: 22 sierpnia 2022
Mężczyzna w okularach trzyma w dłoniach kwiaty, obok niego znajdują się dwie kobiety. W tle osoby z biało-czerwonymi szarfami.

Wczoraj odbyły się uroczystości upamiętniające 42. rocznicę pierwszego strajku na Górnym Śląsku, który wybuchł 21 sierpnia 1980 roku w tarnogórskiej Fabryce Zmechanizowanych Obudów Ścianowych FAZOS.

Niedzielne uroczystości rozpoczęły się o godz. 11:00 od złożenia kwiatów pod znajdująca się na Ratuszu tablicą upamiętniającą solidarnościowy strajk w „Fazosie”. O godz. 11:15 odprawiona została msza święta w kościele pw. Piotra i Pawła. Następnie Starosta Tarnogórski Krystyna Kosmala wraz z Członkiem Zarządu Krzysztofem Łozińskim, Burmistrzem Tarnowskich Gór Arkadiuszem Czech oraz posłami, działaczami ówczesnej i obecnej „Solidarności”, przedstawicielami służb mundurowych, złożyli kwiaty pod tablicą NSZZ ‚Solidarność” przy dzwonnicy Gwarków.