Powiat Tarnogórski inwestuje w nowoczesne laboratoria dla tarnogórskiej młodzieży

Data publikacji: 29 sierpnia 2022
grupa osób w pomieszczeniu, dziewczyna stojąca przy urządzeniu, obok stoim mężczyzna w marynarce.

Powiat Tarnogórski przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i pozyskanych Funduszy Europejskich zakończył inwestycję modernizacji jednych z najnowocześniejszych laboratoriów chemicznych w naszym regionie.
Inwestycja wartości ok. 2,3 mln zł znajduje się w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach i służyć będzie uczniom tarnogórskich szkół ponadpodstawowych.

Na powyższą kwotę składają się:

  • Roboty budowlane i instalacyjne: 1,3 mln zł
  • Wyposażenie: 1 mln zł
  • Otrzymane dofinansowanie: 1,1 mln zł
  • Wkład powiatu: 1,2 mln zł

W ramach prac powstały 4 nowoczesne pracownie laboratoryjne wraz z zapleczem technicznym i sanitarnym, gdzie jednocześnie w zajęciach może uczestniczyć prawie 100 uczniów. Każda z pracowni wyposażona jest w specjalistyczny, sprzęt m.in. mikroskopy; wagi analityczne i techniczne; wstrząsarki sitowe; zestawy do elektroforezy; wirówki, zmywarki, cieplarki, chłodziarki laboratoryjne; piece muflowe; sterylizator laboratoryjny i komora laminarna.

Pracownie wyposażone są także w nowoczesny sprzęt techniczny (stoły, krzesła, szafy) i multimedialny (komputery, laptopy, monitory interaktywne). Zastosowano też najwyższe standardy bezpieczeństwa z jednoczesnym dostosowaniem pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych.
Remont laboratoriów to kolejna istotna inwestycja w edukację młodzieży i wielki krok w rozbudowie zaplecza techniczno-warsztatowego tarnogórskich szkół ponadpodstawowych.

Warto podkreślić, że zakończenie inwestycji i modernizacji laboratoriów zbiegło się w czasie z rocznicą otwarcia pierwszego Technikum Chemicznego w Tarnowskich Górach właśnie w budynku tej szkoły, które miało miejsce 55 lat temu – 1 września 1967 roku.

Zadzwoń teraz