Święto plonów Województwa Śląskiego z barwnym korowodem dożynkowym

Data publikacji: 30 sierpnia 2022
po prawej stronie mężczyzna w garniturze, po lewej stronie kobieta w stroju regionalnym, w tle kilka koron dożynkowych

28 sierpnia odbyły się XXII Dożynki Województwa Śląskiego zorganizowane w powiecie gliwickim. Tegoroczne święto plonów rozpoczął przemarsz korowodu dożynkowego na dziedziniec pałacowy w Zespole Pałacowo-Parkowym w Pławniowicach, gdzie odprawiono dożynkową Mszę Świętą. Koronę dożynkową reprezentującą Powiat Tarnogórski wykonały własnoręcznie Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nakle Śląskim. Wicestarosta Powiatu Tarnogórskiego Sebastian Nowak uczestniczył w obchodach dożynkowych, a nawet czynnie wsparł Koło Gospodyń Wiejskich w prezentacji korony podczas uroczystego korowodu. Pozostała część dożynkowego programu odbyła się w malowniczej scenerii nad jeziorem Pławniowickim w miejscowości Niewiesze. Składamy serdecznie podziękowania dla pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Nakle Śląskim za wykonanie pięknej korony dożynkowej i reprezentację naszego powiatu.