Śląskie rarytasy, czyli dożynkowy konkurs „Gyburstag Kołoca”

Data publikacji: 5 września 2022
osoby zgromadzone przy długim stole, który jest nakryty biały obrusem, na stole znajdują się różne dekoracje i ciasta

Festiwal śląskiego ciasta „Gyburstag Kołoca” odbył się już po raz drugi podczas gminnych Dożynek w Świerklańcu. Tegoroczne święto plonów uświetnił koncert Orkiestry Dętej OSP Tąpkowice, który został dofinansowany przez Powiat Tarnogórski w ramach realizacji zadania publicznego z dziedziny kultury. Organizatorem konkursu „Gyburstag Kołoca” było Stowarzyszenie Wrazidlok przy wsparciu Powiatu Tarnogórskiego.

Śląskie rarytasy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, miłośników pieczenia ciast, a także stowarzyszenia, były prezentowane na stoiskach przed Pałacem Kawalera i degustowane przez jury, a także zgromadzoną publiczność.

Starosta Krystyna Kosmala objęła stanowisko przewodniczącej jury, chodź jak sama stwierdziła zadanie nie należało do łatwych. Każde z przygotowanych stoisk i ciast, kołocy, babeczek wyglądało i smakowało wybornie.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie wspaniałych wypieków i stworzenie miłej atmosfery.