Wizyta delegacji z Erlangen-Hochstadt. Gwarki 2022

Data publikacji: 10 września 2022
Grupa osób stoi na scenie, wszyscy biją brawo.

W ten weekend do naszego powiatu przyjechał Wicestarosta Manfred Bachmayer z partnerskiego powiatu Erlangen Hochstadt. Wizyta połączona jest z tarnogórskimi Gwarkami, gdzie przedstawiciel powiatu partnerskiego, bierze czynny udział w uroczystościach związanych ze świętem Tarnowskich Gór.

W oficjalnym spotkaniu powitalnym uczestniczyli członkowie Zarządu Powiatu Tarnogórskiego na czele ze Starostą Tarnogórskim Krystyną Kosmalą. Swoją obecnością uświetnił spotkanie dyrektor generalny Lasów Państwowych Józef Kubica.

Podczas spotkania omówiono zasady dalszej współpracy z Erlangen-Hochstadt, a także możliwości realizacji przyszłorocznej edycji partnerskiego rajdu rowerowego.

Starosta wraz z władzami miasta Tarnowskie Góry, Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Tarnogórskiej i Manfredem Bachmayer uczestniczyli w oficjalnym otwarciu Gwarków 2022. Podczas uroczystości otwarcia jednej z największych imprez w naszym powiecie towarzyszyła dobra aura i wspaniała publiczność.