Kampania „Bezpieczny Mieszkaniec”

Data publikacji: 16 września 2022
starosta Krytsyna KOsmla wraz z prezesem nitroerg sa Grzegorzem Sosna

„Bezpieczny Mieszkaniec” pod takim hasłem prowadzona jest kampania profilaktyczna, w której uczestniczy Powiat Tarnogórski, Komenda Powiatowa Policji oraz Nitroerg S.A.. Dzięki podjętej współpracy zostały zakupione różnego rodzaju gadżety i materiały profilaktyczne. Będą one w najbliższym czasie wykorzystywane w promowaniu bezpiecznych postaw wśród mieszkańców powiatu tarnogórskiego.

Kampania „Bezpieczny Mieszkaniec” skierowana jest do różnych grup wiekowych, od przedszkolaków, kończąc na grupie seniorów. Prowadzona kampania obejmuje szeroki zakres, zaczynając od bezpieczeństwa w domu, pracy, w ruchu drogowym oraz w przestrzeni internetowej.

Podczas dzisiejszego spotkania, starosta Krystyna Kosmala przedstawiła plany dalszej współpracy, w tym organizacji konferencji i wykładów dla seniorów z naszego powiatu. Stanisław Torbus – członek Zarządu Powiatu, który osobiście zaangażował się w przygotowanie kampanii profilaktycznej podkreślił, że wspólne działania i akcje informacyjne mogą ustrzec nas przed nieroztropnym zachowaniem. Ponadto im więcej osób i podmiotów będzie mówić o sposobach unikania zagrożeń, to będzie nam się żyło bezpieczniej. Grzegorz Sosna podczas spotkania zaoferował wsparcie i pomoc w organizacji przedsięwzięć z zakresu budowania bezpiecznych postaw. Popierając swoje zaangażowanie, Prezes Nitroerg-u mówił, że podstawowe zasady bezpieczeństwa są priorytetem w codziennej pracy całego jego zakładu, dlatego też warto na każdy możliwy sposób przypominać ludziom o tych zasadach. Przedstawiciele komendy wraz z komendantem Sławomirem Bylickim przedstawili możliwe formy przeprowadzenia spotkań i konferencji z wykorzystaniem wsparcia ekspertów z dziedziny prewencji kryminalnej i profilaktyki. Ponadto komisarz Piotr Skolik wraz z Małgorzatą Bednarską z wydziału prewencji przedstawili już realizowane działania i przedsięwzięcia z zakresu prewencji kryminalnej i profilaktyki.

Na koniec spotkania starosta Krystyna Kosmala podziękowała obecnym za wsparcie i chęć uczestnictwa w tego typu inicjatywach.

Call Now ButtonZadzwoń teraz