Konwent Starostów Województwa Śląskiego

Data publikacji: 23 września 2022
Grupa osób stojących obok siebie, w tle duża niebieska ścianka z herbem.

W dniach 21-22 września w powiecie tarnogórskim odbyło się posiedzenie Konwentu Starostów Województwa Śląskiego, któremu przewodniczył Andrzej Płonka Starosta Bielski- Przewodniczący Konwentu. Konwent Powiatów odbył się w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, gdzie Starosta Tarnogórski Krystyna Kosmala przywitała wszystkich uczestników tego wydarzenia.

Jednym z tematów poruszanych podczas spotkania Starostów były inwestycje, w tym inwestycje drogowe, a także bieżące zadania stojące przed Powiatami związane z funkcjonowaniem służby zdrowia. Zagadnienia i aktualne przepisy Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zostały omówione podczas prezentacji przez Panią Dorotę Wójtowicz – Dyrektor Wydziału Rozwoju i Współpracy Terytorialnej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Podczas Konwentu Starostowie spotkali się ze Zbigniewem Pawlakiem – Przewodniczącym Zarządu Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, który przedstawił atrakcje tarnogórskiego regionu, ze szczególnym uwzględnieniem procedury i długiej drogi do UNESCO. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Przewodniczący podczas spotkania podkreślił, że jest to wspólne dziedzictwo, z którego dumni są nie tylko tarnogórzanie, ale cały Śląsk, tym bardziej, że w tym roku minęła już piąta rocznica wpisu tarnogórskich artefaktów na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po wykładzie, goście mieli okazję zwiedzić ten wyjątkowy obiekt, jakim jest Zabytkowa Kopalnia Srebra.

Konwent zakończył się w czwartek 22 września podsumowaniem oraz dyskusją na temat bieżących spraw związanych z realizacją zadań publicznych przez Powiaty.

Call Now ButtonZadzwoń teraz