Inauguracja roku akademickiego Tarnogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Data publikacji: 4 października 2022
Grupa osób stoi na scenie, kobieta trzyma mikforon w ręce

Wczoraj w Kompleksie Zamkowym w Starych Tarnowicach odbyła się uroczysta inauguracja kolejnego, już 16 roku akademickiego Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Po odśpiewaniu „Gaudeamus igitur” Prezes Magdalena Latacz uroczyście otwarła kolejny rok akademicki. Podczas ceremonii starosta Krystyna Kosmala wraz z burmistrzem Arkadiuszem Czechem wręczyli indeksy i złożyli gratulacje nowym studentom wstępującym w szeregi UTW.

Starosta Krystyna Kosmala wraz z Przemysławem Cichoszem – Przewodniczącym Rady Powiatu, wicestarostą Sebastianem Nowakiem oraz Stanisławem Torbusem życzyli wszystkim studentom samych sukcesów oraz ciekawych wydarzeń w nadchodzącym roku oraz wręczyli zaproszenia dla studentów UTW, na jedne z pierwszych wykładów i warsztatów „Bezpieczny Senior”, które odbędą się w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.
Przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Cichosz podczas składania życzeń wręczył Magdalenie Latacz róg obfitości, którym to wywołał uśmiech na twarzy każdego studenta biorącego udział we wczorajszej uroczystości.
Rozpoczęcie nowego roku uświetnił występ muzyków, a wśród gości nie zabrakło przedstawicieli parlamentu, samorządów oraz osób współpracujących z członkami stowarzyszenia na co dzień.

Call Now ButtonZadzwoń teraz