XLIII Śląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych

Data publikacji: 12 października 2022
Dziewczyna w zielonej koszulce na pierwszym planie, za nią tor bowlingowy.

XLIII Śląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych odbył się 10 października w Tarnowskich Górach w Ocean Club. Turniej zorganizowany został między innymi przez Klub Sokoły Miedary, Urząd Gminy Zbrosławice, DPS Miedary, Zespół Szkół w Radzionkowie, Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska – Śląskie.

Tegoroczny turniej połączono z Jubileuszem 20-lecia powstania klubu „Sokoły” Miedary. Wicestarosta Sebastian Nowak złożył gratulacje przewodniczącemu klubu wręczając list gratulacyjny oraz drobny upominek, zaś zawodnikom, organizatorom oraz wolontariuszom podziękował za zaangażowanie i poświęcenie i uroczyście otworzył tegoroczny turniej.

Do rywalizacji w tym roku przystąpiło ponad 100 zawodników, którzy startowali podzieleni na 15 grup sprawnościowych, a reprezentowali oni następujące Kluby Olimpiad Specjalnych:
• „Aktywni” Mikołów
• „Animusz” Racibórz
• „Chabry” Wodzisław Śląski
• „Fair Play” Rybnik
• „Gladiatorzy” Orzesze
• „Gumisie” Zabrze
• „Halembianka” Ruda Śląska
• „Herosi” Ruda Śląśka
• „Koniczynka” Żory
• „Pogromcy” Wyry
• „Promyk” Rybnik
• „Pryzmat” Tychy
• „Szczypiory” Ruda Śląska
• „Sokoły” Miedary
• „Tajfun” Piekary Śląskie

W tym turnieju nie ma przegranych, każdy uczestnik daje z siebie wszystko i gra fair play. Medale oraz wyróżnienia wręczył Członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego Stanisław Torbus wraz z współzałożycielką klubu „Sokoły” Miedary- Joanną Michalik. Uroczystość uświetnił występ artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Miedarzanie”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz zwycięzcom. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację turnieju i życzymy energii i motywacji, by realizować kolejne plany i zamierzenia. Do zobaczenia w przyszłym roku !