Powiatowy Dzień Edukacji

Data publikacji: 13 października 2022
starosta wręcza gratulacje stypendystom

Wczoraj w pałacu w Nakle Śląskim (CEKUŚ) świętowaliśmy uroczyście Powiatowy Dzień Edukacji. Była to okazja, by podziękować nauczycielom, wychowawcom, pedagogom za codzienną pracę oraz zaangażowanie w pełnioną funkcję, jak również za nowatorskie metody przekazywania wiedzy. Podczas uroczystości wręczono nagrody, awanse, odznaczenia, a także stypendia dla młodzieży.

„W szkole uczyliśmy się, że jedynie systematyczna i uważna nauka może przynieść efekt. W naszych szkołach nie tylko uczycie, ale także angażujecie młodzież do wspólnej pracy, nierzadko wymagającej wyrzeczeń i dużego wysiłku od każdej ze stron. Efektami i wynikami tej wspólnej pracy, możemy się pochwalić między innymi dzisiaj, podczas uroczystości Święta Edukacji” – mówiła do nauczycieli i zgromadzonych Starosta Krystyna Kosmala.

Podczas uroczystości Małgorzata Grzesiakowska została odznaczona medalem „Za zasługi dla obronności kraju” przez Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Gliwicach- podpułkownika Mirosława Stefanowa. Złożono również szczególne podziękowania i gratulacje Pani Bogusławie Mikołajczyk- nauczycielce z Zespołu Szkół Chemiczno- Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach, która byłą jedną z finalistów w ogólnopolskim konkursie Nauczyciel Jutr@.

Nagrody Starosty otrzymali:

Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej:
Natalia Napieralska, Marcelina Schmidt

II Liceum Ogólnokształcące im. Staszica:
Elżbieta Tomaszewska, Anna Włodek

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II:
Małgorzata Grzesiakowska

Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących im. M. Skłodowskiej-Curie:
Bogusława Mikołajczyk, Anna Kulisz

Zespół Szkół Specjalnych w Radzionkowie:
Anna Szot, Monika Waligóra-Wylężek

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna:
Joanna Serafin

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich:
Katarzyna Gąsewicz-Kluba

Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych:
Anna Wasylów, Agnieszka Barchan

Wieloprofilowy Zespół Szkół:
Marzena Paruzel, Justyna Oleś-Bursig

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących:
Anna Kmieć-Kurek, Mirosława Turek-Twardowska

Technikum nr 13 w Radzionkowie:
Patrycja Trembaczowska, Karina Brzytwa

Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych:
Danuta Herman

I Liceum Ogólnokształcące im. Sempołowskiej:
Karolina Żochowska, Aleksandra Pospieszałowska-Skuza

Na wyższe stopnie zawodowe awansowali:

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących:
Cieślik Aleksandra, Kmieć Aleksandra, Michalski Wojciech, Płonka Wojciech, Proboscz Łukasz

Wieloprofilowy Zespół Szkół:
Wyglendacz Łukasz

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich:
Buszka Barbara, Lesińska Aleksandra

Zespół Szkół Budowlano- Architektonicznych:
Wasylów Anna, Dobrowolska Aleksandra

Burda Karina

Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych:
Painta Marcin

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna:
Miszuda Joanna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy:
Myślińska Aleksandra

Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej:
Schmidt Marcelina

Podczas uroczystej akademii zostały również wręczone stypendia dla uzdolnionej młodzieży powiatu tarnogórskiego. W tym roku takie stypendia otrzymało 24 uczniów szkół powiatu tarnogórskiego. Zespół „Szansa” z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury im. H. Jordana w Tarnowskich Górach- uświetnił swoim występem tegoroczną akademię. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz rozwoju zawodowego.