XI Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna

Data publikacji: 17 października 2022
Duża grupa osób, które siedzą blisko siebie w duej auli. W tle na ścianie znajduje się obraz wyświetlony rzutnikiem na ścianie.

XI Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna odbyła się 14 października w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji „REPTY” w Tarnowskich Górach. Tegoroczną edycję organizował Śląski Oddział Polskiego Towarzystwa Logopedycznego wraz z GCR „Repty” i została ona objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego, Starosty Krystyny Kosmali oraz Burmistrza Arkadiusza Czecha.

Zakres zagadnień tej edycji dotyczył logopedii w teorii i praktyce oraz neurorehabilitacji zaburzeń mówienia i połykania. Konferencja została podzielona na część warsztatową oraz wykłady, gdzie dr hab.n. hum. Jolanta Panasiuk, prof. Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wygłosiła wykład inauguracyjny. Swoje wykłady przedstawili także inni cenieni specjaliści, przybliżając wszystkim zgromadzonym zagadnienia związane z tegorocznym tematem konferencji.

Bożena Duda, starszy asystent logopeda na Oddziale Neurologii I oraz ORL dla Osób Dorosłych w Stanie Śpiączki otrzymała nagrodę Logopedia Silesiaca 2022.

Gratulujemy organizatorom wspaniałej frekwencji. Mamy nadzieję, że tegoroczna konferencja przyczyni się do poszerzenia specjalistycznej wiedzy wśród logopedów, lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek i studentów, do których też była szczególnie skierowana.

Źródło: GCR „Repty” w Tarnowskich Górach

Call Now ButtonZadzwoń teraz