Coraz bliżej zakończenia budowy ciągu pieszo- rowerowego łączącego 2 gminy

Data publikacji: 18 października 2022
Maszyny budowlane znajdujące się na jezdni, w tle widoczne w oddali osiedle mieszkaniowe.

Budujemy i modernizujemy dla wszystkich mieszkańców i użytkowników ! Zmotoryzowani i cykliści, a nawet piesi i biegacze – każdy skorzysta już wkrótce z walorów tej inwestycji. Remont i przebudowa są realizowane przez Powiat Tarnogórski we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowskie Góry i Urzędem Miasta Radzionków.

Działamy w celu poprawy bezpieczeństwa i komfortu przemieszczania się, wobec czego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Na ten moment apelujemy o ostrożność, by prace mogły być wykonywane bez zbędnych utrudnień.

Dopisuje pogoda i mobilizacja na placu budowy, dzięki czemu roboty nabrały tempa. Obecnie wykładana jest warstwa ścieralna nawierzchni jezdni. Trwają także prace brukarskie przy budowie zatoki autobusowej zlokalizowanej przy ulicy ks. dr J. Knosały oraz pozostałe prace związane z przyłączami i instalacjami znajdującymi się w obrębie budowy. Według planu cała inwestycja powinna zakończyć się w połowie listopada.

Dzisiaj na miejscu inwestycji był Krzysztof Łoziński, który reprezentował Zarząd Powiatu Tarnogórskiego oraz Gabriel Tobor Burmistrz Miasta Radzionków wraz z przedstawicielami Zarządu Dróg Powiatowych. Postęp prac jest znaczący, a zaawansowanie robót pozwala na spokojne oczekiwanie zakończenia tej inwestycji. Obszar budowy znajdujący się na terenie miasta Radzionków jest na ukończeniu, trwają ostatnie czynności zmierzające do finalizacji prac na tym odcinku. Rozpoczyna się realizacja robót związanych z budową drugiej części ciągu pieszo-rowerowego obejmującego ulicę Radzionkowską w Tarnowskich Górach.

Inwestycja powstaje w ramach zadania: „Remont i przebudowa DP3271S w Radzionkowie w zakresie budowy ciągu pieszo-rowerowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Wartość zadania oszacowano na ok. 5 mln złotych.

Call Now ButtonZadzwoń teraz