„Akademia Wodna” będziemy uczyć oszczędzać wodę

Data publikacji: 19 października 2022
Inauguracja programu Akademia Wodna, plakat.

Starosta Krystyna Kosmala uczestniczyła w konferencji przygotowanej przez Veolia Polska, gdzie wspólnie z przedstawicielami gmin i ekspertami do spraw gospodarowania zasobami wodnymi dyskutowano na temat innowacyjnego programu oszczędzania wody. Podczas spotkania przedstawiono założenia programu edukacyjnego pn. „Akademia Wodna”, który w główniej mierze ma przyczynić się do poszerzania wiedzy o racjonalnym wykorzystaniu zasobów naturalnych (wody).

Fundacja Veolia Polska oraz UNEP/GRID-Warszawa, przygotowali program dla mieszkańców powiatu tarnogórskiego oraz zaprosili do współpracy wybrane placówki edukacyjne.
W programie uczestniczyć będzie m.in. 7 szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Powiat Tarnogórski. We współpracy z specjalistami zajmującymi się na co dzień gospodarką wodną będą prowadzone zajęcia z młodzieżą mające na celu zwiększenie świadomości z zakresu oszczędzania wody. Będzie to dla uczniów nie tylko szansa poszerzania wiedzy z zakresu zarządzania zasobami wodnymi, ale również możliwość promowania działań pro ekologicznych i otrzymania dla szkoły zbiornika służącego do gromadzenia wody deszczowej.

Edukacja, oszczędzanie zasobów i ich racjonalne wykorzystanie to najważniejsze walory programu „Akademia Wodna”.

Program prowadzony będzie przy wsparciu merytorycznym Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, Politechniki Śląskiej, Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach, Urzędu Miejskiego w Woźnikach oraz Urzędu Miejskiego Miasteczko Śląskie.

Docelowo w ramach programu powstanie:
Interaktywna ścieżka edukacyjnej w Zabytkowej Kopalni Srebra.

Założenia programu:

  • powstanie Raport „Liczy się każda kropla”,
  • zostanie przeprowadzony bezpłatny program szkoleniowy dla nauczycieli ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych,
  • edukacyjna aplikacja mobilna adresowana do mieszkańców

Więcej informacji o programie oraz instrukcja korzystania z aplikacji pod linkiem: Akademia Wodna

Call Now ButtonZadzwoń teraz