„Współcześni artyści powiatu tarnogórskiego w wyobraźni i twórczości młodego pokolenia”

Data publikacji: 21 października 2022
dwie uśmiechniete dziweczyny

Uśmiech dziecka, to jedna z tych rzeczy, która powoduje, że w otaczającej nas rzeczywistości zapominamy na chwilę o przytłaczających problemach dnia powszedniego.

Autorom konkursu pt. „Współcześni artyści powiatu tarnogórskiego w wyobraźni i twórczości młodego pokolenia” zrealizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowskich Górach wraz ze Stowarzyszeniem „Pomocna Dłoń” udało się nie tylko zorganizować konkurs i spotkanie z tarnogórskimi artystami, ale także wywołać szczery uśmiech zadowolenia i radości najmłodszych uczestników tego przedsięwzięcia.

Tym bardziej miło nam jest, że jako Powiat Tarnogórski mogliśmy wesprzeć tą inicjatywę.

W czwartek 20 października w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim ( Pałac Donnersmarcków ) odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, w którym udział wzięli najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu wraz z takimi artystami jak Siostry Gajeckie ( Hanna Balcerzak i Aleksandra Gajecka-Antosiewicz – duo klawesynowe i fortepianowe, Maciej Goryl – fotograf, Jerzy Lisek – rzeźbiarz, Krzysztof Respondek, którego występ artystyczny na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wydarzenia, czy też Werner Lubos, który podczas spotkania osobiście zaprosił dzieci do swojej pracowni artystycznej. Wśród gości byli także przedstawiciele Powiatu Tarnogórskiego wicestarosta Sebastian Nowak oraz Stanisław Torbus – członek zarządu powiatu.

Podczas podsumowania rozdane zostały dyplomy i nagrody, jednak największą atrakcją i nagrodą dla uczestników było osobiste spotkanie z artystami, którymi inspirowali się w swoich pracach.

Dzięki pracy tych młodych osób powstała także gra, w której możemy poznać naszych tarnogórskich artystów, kim są, czym się zajmują, a także jak wiele takich osób mieszka w powiecie tarnogórskim.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia, a szczególności tym, którzy mimo wielu innych obowiązków znaleźli czas na spotkanie z dziećmi.

Call Now ButtonZadzwoń teraz