VII Tarnogórski Przegląd Muzyki Klasycznej „Klasycznie-Artystycznie”

Data publikacji: 28 października 2022
Grupa dzieci w kolorowych strojach, stojące obok siebie, po prawej stronie kobieta w żółtym swetrze.

26 października w Tarnogórskim Centrum Kultury odbył się VII Tarnogórski Przegląd Muzyki Klasycznej „Klasycznie-Artystycznie” dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ruchowo oraz intelektualnie, a także dla uczniów przebywających w klasach integracyjnych.

To niezwykłe wydarzenie artystyczne zostało zorganizowane przez osoby ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Pomocna Dłoń” oraz nauczycieli i pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach.

Jak mówi Anna Pająk dyrektor SOSW w Tarnowskich Górach i aktywna działaczka „Pomocnej Dłoni” ten konkurs jest bardzo ważny dla dzieci i młodzieży oraz pozwala im współuczestniczyć w życiu społeczno-kulturalnym. Dzisiaj takie przedsięwzięcia wymagają dużego wsparcia, by pokazać, że nie trzeba być idealnym i nieskazitelnie pięknym, żeby czuć się ważnym i móc uczestniczyć w życiu społecznym oraz w działaniach kulturotwórczych. Radość dzieci i młodzieży podczas konkursu, wynagrodziła wszystkie trudy związane z jego przygotowaniem i realizacją.

Członek zarządu powiatu Stanisław Torbus oraz Prezes Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” Edyta Morawska złożyli podziękowania i gratulacje wszystkim zgromadzonym uczestnikom i ich rodzicom oraz opiekunom . Zmagania konkursowe dzieci i młodzieży miła przyjemność oglądać również Pani Aleksandra Maczek, reprezentując tarnogórski magistrat, który współfinansował wydarzenie.

Galę rozdania nagród uświetnił występ Zespołu Tańca Nowoczesnego TESS, który wzbudził wiele emocji i zachwytu wśród wszystkich zgromadzonych w sali TCK.

Przewodniczący jury – tarnogórski ekspert w dziedzinie muzyki Bartłomiej Kwiatkowski ogłosił wyniki konkursu i złożył gratulacje laureatom:

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy – zespół Słoneczka
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 40 Specjalnych nr 6 w Bytomiu – zespół Jesienne Nutki
Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy im. K. Mańki w Lublińcu – zespół Tornado
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 40 w Zabrzu – zespół To ci heca
Zespół Szkół Specjalnych w Kamieńcu – Zbrosławickie Łabądki
Zespół Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Piekarach Śląskich

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych występów.

Zadzwoń teraz