Uroczysta przysięga wojskowa

Data publikacji: 31 października 2022
Grupa osób stojąca blisko siebie, na pierwszym planie grupa żołnierzy w mundurach.

W sobotę (29 października) na terenie 5 Pułku Chemicznego im. Leona Berbeckiego w Tarnowskich Górach odbyła się kolejna uroczysta przysięga, tym razem 32 nowych żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Podczas przysięgi obecni byli przedstawiciele samorządów, w tym reprezentujący Zarząd Powiatu Tarnogórskiego – Stanisław Torbus.

Na uroczystość przybyli także licznie rodzice i najbliżsi elewów. W ramach uroczystości, Dowódca pułku, płk Bogusław Marek, wyróżnił najlepszych elewów listami gratulacyjnymi, życząc jednocześnie wszystkim wytrwałości oraz dalszych sukcesów w służbie. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz defilada pododdziałów pułku.

grupa żołnierzy