Koncert pamięci Jasia Michalika

Data publikacji: 2 listopada 2022
Grupa osób zgromadzona na scenie, w jednolitych strojach. Z przodu mężczyzna z instrumentem.

W ubiegły weekend w Kościele Parafii pw. Matki Boskiej Piekarskiej, Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Opatowicach, odbył się koncert pamięci Jasia Michalika „Będę śpiewał Ci wobec aniołów…” Na widowni pojawili się zaproszeni goście, a wśród nich rodzina i przyjaciele zmarłego artysty oraz reprezentujący Zarząd Powiatu Wicestarosta Sebastian Nowak i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Gwóźdź.

Wydarzenie upamiętniało śp. Jasia Michalika, który zapisał się w pamięci mieszkańców powiatu jako lokalny artysta i człowiek wielu talentów – muzyk, kompozytor, animator kultury, czy też autor wielu piosenek oazowych. Artysta, który zasłynął głównie swoim zaangażowaniem w Ruch Światło-Życie.

Koncert zorganizowali: Oaza Domowego Kościoła rejonu tarnogórskiego wraz ze Stowarzyszeniem Dziedzictwo, a uświetnili go swoimi występami znakomici artyści: Chór Fresco, Karina i Piotr Bisaga, Tadeusz Kostoń, Aleksandra Powel, Janusz Kułacz, Andrzej Lampert.

Wydarzenie zostało dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach w ramach realizacji zadania publicznego Powiatu Tarnogórskiego w dziedzinie kultury, sztuki, ochrony dóbr i dziedzictwa narodowego.

Galeria zdjęć autorstwa: Marek Pawełek i Błażej Ślązak