Sztuka i emocje w BiOK

Data publikacji: 2 listopada 2022
Krystyna KOsmala wraz z innymi osobami wręcza podziękowania i nagrody

25 października w Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach, odbył się wernisaż malarstwa osób z niepełnosprawnością pt. „Od emocji do sztuki”. Prace tych niezwykłych artystów podziwiali starosta Krystyna Kosmala i wicestarosta Sebastian Nowak.

Prezentowane w tym dniu prace, powstały podczas warsztatów plastycznych opartych na malarstwie emocjonalnym. Przedsięwzięcie zorganizowało Stowarzyszenie „Pomocni” na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością i Ich Rodzin- przy współfinansowaniu przez Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach.

Podopieczni stowarzyszenia uczestniczyli również w zorganizowanym plenerze artystycznym, który wspierali wolontariusze z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach pod opieką Aleksandry Wtorek. Plener miał wymiar integracyjny, zarówno dla artystów, jak również dla licealistów.

Dzięki powstałej inicjatywie osoby z niepełnosprawnością mają możliwość uczestniczenia w życiu społecznym, integrowania się z otoczeniem oraz nawiązywania nowych znajomości. Młodzi artyści mieli szansę podejmowania działań kulturotwórczych, a poprzez sztukę uczyć się pracy nad emocjami oraz nad ich wyrażaniem.

Projekt zrealizowany został w ramach zadania publicznego Powiatu Tarnogórskiego pn. „Kultura włączy!” (od emocji do sztuki, czyli malarstwo nieprofesjonalne osób z niepełnosprawnością).

Call Now ButtonZadzwoń teraz