Centrum Zdrowia Psychicznego – oficjalne otwarcie

Data publikacji: 7 listopada 2022
kilkanaście osób podczas uroczystego otwarcia centrum zdrowia

Dzisiaj uroczyście zostało otwarte Centrum Zdrowia Psychicznego, którego siedziba znajduje się w Tarnowskich Górach przy ulicy Opolskiej 21. To placówka działająca pod skrzydłami Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A., która służy nie tylko dorosłym, ale także najmłodszym mieszkańcom naszego powiatu i ich rodzicom.

Podczas otwarcia centrum obecni byli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służby zdrowia oraz osoby na co dzień związane ze służbą zdrowia.

W ramach Centrum Zdrowia Psychicznego i Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży możliwa jest diagnoza psychiatryczna i psychologiczna zgłaszanych trudności, leczenie psychiatryczne, jak również wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne zarówno dorosłych, jak również dzieci, młodzież, także wsparcie rodziców.

Wszelkie formy leczenia i wsparcia oferowane w ramach Centrum Zdrowia Dzieci i Młodzieży są realizowane w ramach Dziennego Oddziału Psychiatrii i Psychoterapii dla Dzieci i Młodzieży, jak również w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży.

Leczenie w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży wymaga skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego i przejścia przez proces kwalifikacji (dwa lub trzy spotkania z lekarzem i/lub z psychologiem w naszej poradni).

W trakcie kilkutygodniowego pobytu w Oddziale oferowane jest leczenie psychiatryczne i psychoterapeutyczne w ramach oddziaływań indywidualnych i grupowych, treningi wzmacniania kompetencji społecznych oraz różne formy terapii zajęciowej (muzyko-, arte-, filmoterapia).

Centrum Zdrowia Psychicznego działa w budynku przy ul. Opolskiej 21 w Tarnowskich Górach.

Dane kontaktowe Centrum Zdrowia Psychicznego:

  • Poradnia Zdrowia Psychicznego tel. 32 285 42 14
  • Punkt Zgłoszeniowo-Koordynacyjny tel. 603 494 135
  • Oddział Dzienny Psychiatryczny tel. 32 285 42 14
  • Zespół Leczenia Środowiskowego tel. 661 528 259

Dane kontaktowe Centrum Zdrowia Psychicznego i Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży :

  • Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży tel. 32 285 42 13
  • Oddział Dzienny Psychiatryczny Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży tel. 661 700 697

Call Now ButtonZadzwoń teraz