Przedszkolaki na tropie muzealnych skarbów

Data publikacji: 9 listopada 2022

„Pszczółki” z Przedszkola „Wesoła Jedyneczka” odwiedziły tarnogórskie Muzeum, w którym osobiście przywitała ich Dyrektor Beata Kiszel.

Pierwsza wizyta tej grupy w Muzeum, została zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w ramach działań z zakresu kultury. Było to wyrazem podziękowania za uczestnictwo maluchów w uroczystościach państwowych.

Marek Panuś w kreatywny sposób zapoznał dzieci z eksponatami znajdującymi się w muzeum, opowiadając historię naszego regionu. Dzieci poznały też zasady bezpiecznego zachowania i zwiedzania obiektu.

Wizyta zbiegła się w czasie z produkcją filmu, w którym uczestniczą Śląskie Starki z Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku – Lyjna i Ryjzka. Realizowane nagranie związane jest z projektem „KISS” Kreatywny i Skuteczny Senior, realizowanego ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu Aktywni+. Film nakręca Śląska Telewizja Miejska.

Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w warsztatach kultywowania tradycji śląskiej, a tym samym w nagraniu wspomnianego filmu. Wszystko to odbywało się w niecodziennej scenerii, w jednej z muzealnych sal.

Dzieci spotkały się także z Starostą Krystyną Kosmalą, która osobiście podziękowała grupie za aktywny udział w uroczystościach państwowych oraz pogratulowała wspaniałej wiedzy. Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek, w tym także książkę „Był sobie pałac”, której autorem tekstu jest Marek Panuś oraz kolorowankę „Atrakcje i zabytki Powiatu Tarnogórskiego”.

Call Now ButtonZadzwoń teraz