Uroczysty capstrzyk

Data publikacji: 10 listopada 2022
żołnierz podczas warty

W tym szczególnym dniu, składamy kwiaty i wieńce Tym, którzy walcząc oddali życie w zamian za naszą wolność, za wolny i demokratyczny kraj, za ojczyznę… – mówiła dzisiaj starosta Krystyna Kosmala. Wojskowym capstrzykiem i uroczystościami na cmentarzu wojskowym rozpoczęły się dziś tarnogórskie obchody Święta Niepodległości 2022.

Wcześniej, jak co roku w świetle pochodni z tarnogórskiego Rynku na cmentarz wojenny przemaszerowała Kompania Honorowa Wojska Polskiego w asyście pocztów sztandarowych.

Na cmentarzu wojennym odbył się apel poległych, w którym uczestniczyli m.in. żołnierze, kombatanci, harcerze, młodzież oraz mieszkańcy powiatu. Nie zabrakło również salwy honorowej, przemówień i kwiatów, które złożono pod pomnikiem ku czci żołnierzy poległych w I i II wojnie światowej.