Nowa aplikacja o wodzie już dostępna– sprawdź swoją wiedzę i wygraj nagrody

Data publikacji: 15 listopada 2022
Akademia Wodna plakat, program

Od połowy października można już korzystać z nowej aplikacji „Akademia Wodna”, która w prosty sposób przekazuje wiedzę na ważne tematy ekologiczne, ze szczególnym uwzględnieniem zasobów wodnych. Jej zadaniem jest zarówno uczyć o wodzie, jak i promować ekologiczne postawy i nawyki.

akademia-wodna-nowy

W aplikacji znajdziesz quizy i zadania specjalne, dzięki którym zrealizujesz szereg ciekawych i ważnych wyzwań, zawartych w czterech modułach edukacyjnych:

• Woda na świecie – stan zasobów wodnych na świecie i trendy globalne w kontekście zmian klimatu,
• Woda w regionie – stan zasobów wodnych w regionie, ujęcie historyczne, wyzwania w regionie związane z zasobami wodnymi,
• Woda w mieście – wpływ zmian klimatu w skali lokalnej, jak zatrzymać wodę w naszym otoczeniu, żeby przeciwdziałać suszy,
• Woda w domu – jak w zrównoważony sposób korzystać z wody, w jaki sposób jest dostarczana kranówka i zapewniana jej jakość,

Do udziału w Akademii Wodnej zapraszamy wszystkich – młodzież, osoby dorosłe, ale także osoby starsze i seniorów. Ze względu na swój edukacyjny charakter, aplikacja może być także uzupełnieniem zajęć z młodzieżą z zakresu edukacji klimatycznej.

Nagrodami w aplikacji są: 1 rower – jako nagroda główna, 2 hulajnogi – nagrody za II i III miejsce, a także inne nagrody rzeczowe: termosy, bidony, zestawy do pomiaru wody, kubki, karafki do wody wraz z kubkami.

Aplikacja Akademia Wodna jest częścią kompleksowego programu edukacyjnego Fundacji Veolia Polska i UNEP/GRID-Warszawa, realizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Inicjatywę wspiera PWiK w Tarnowskich Górach, a także Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, Urząd Miasta w Tarnowskich Górach, Urząd Miejski w Miasteczku Śląskim oraz Urząd Miejski w Woźnikach.

Więcej o programie: https://www.fundacja.veolia.pl/aktualnosci/akademia-wodna

Zadzwoń teraz