Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Data publikacji: 17 listopada 2022
Starosta Krystyna Kosmala stojąca przed grupą dzieci.

Wczoraj do tarnogórskiego starostwa zawitali uczniowie szkoły podstawowej ze Strzybnicy. Odwiedziny odbyły się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, gdzie dzieci zapoznały się z pracą urzędników poszczególnych wydziałów.

Uczniowie osobiście poznali Starostę Krystynę Kosmalę, która zaprosiła ich do gabinetu i opowiedziała o swojej codziennej pracy. Podczas odwiedzin najmłodsi spotkali się również z pozostałymi członkami zarządu powiatu. Naczelnik Ewa Lukosz zaprezentowała multimedialny materiał dotyczący edukacji w powiecie, a także przedstawiła jakie kierunki kształcenia są dostępne w szkołach ponadpodstawowych i odpowiedziała na wszystkie pytania dotyczące kształcenia.

Miłym akcentem kończącym to spotkanie, było przekazanie dzieciom upominków powiatowych.