„Tarnogórska Sorbona” najlepsza w ogólnopolskim konkursie

Data publikacji: 26 listopada 2022
zdjęcie pt Kluczem jest precyzja, na którym młody chłopak stoi przy maszynie

Szanowni Państwo, niezmiernie miło jest nam poinformować, że zdjęcie pt. “Kluczem jest precyzja” zgłoszone przez Wieloprofilowy Zespół Szkół w Tarnowskich Górach, którego autorem jest nauczyciel szkoły pan Bartłomiej Zylla, otrzymało zaszczytne 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym POWER Foto 2.

Uroczyste rozstrzygnięciu Konkursu odbyło się 24 listopada podczas wydarzenia Skills Poland 2022 Gdańsk.

Nagrody wręczają: dr hab. Paweł Poszytek Dyrektor Generalny FRSE, Dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności oraz Liliana Budkowska – DYREKTOR BIURA PROGRAMÓW ZEWNĘTRZNYCH I MIĘDZYSEKTOROWYCH

Dyplomy i nagrody dla autora zdjęcia oraz Wieloprofilowego Zespołu Szkół (karta podarunkowa na sprzęt elektroniczny dla WZS na kwotę 3.000 zł oraz gadgety dla autora zdjęcia i WZS) odebrali Marzena Grzenia – Dyrektor WZS i Michał Kos – Kierownik szkolenia praktycznego, koordynator programów europejskich.

zdjęcie pt Kluczem jest precyzja, na którym  młody chłopak stoi przy maszynie

Na zdjęciach Marzena Grzenia, Michał Kos oraz laureaci 2 i 3 miejsca.

Autor zdjęć: FRSE, WZS

Informacje dotyczące wydarzenia.

  1. Jaka historia kryje się za prezentowanym zdjęciu? W jakich okolicznościach je wykonano?

Zdjęcie “Kluczem jest precyzja”, którego autorem jest Pan Bartłomiej Zylla, przedstawia ucznia Wieloprofilowego Zespołu Szkół w Tarnowskich Górach Jakuba Cieślę, który wprasowuje prowadnice zaworowe w głowice silnika w Karel Student – Regeneracji Głowic w Ostrawie (Republika Czeska) w terminie 21.03.2022 do 15.04.2022.

Uczeń przebywał na mobilności zagranicznej w ramach projektu FRSE ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, pod nazwą „Mobilność kluczem do sukcesu – wzmocnienie kompetencji zawodowych uczniów „Tarnogórskiej Sorbon”. Nr projektu 2019-1-PL01-KA102-064478. Partnerem projektu była Educare et Labora s.r.o. Ostrawa.

  1. Jaki rezultat projektu i jakie wartości wyniesione przez uczestników projektu uważają Państwo za najcenniejsze?

Realizacja projektu umożliwiła podniesienie jakości kształcenia zawodowego, oferowanego w szkole oraz dostosowanie naszej oferty edukacyjnej do wymogów europejskiego rynku pracy.
Wieloprofilowy Zespół Szkół zamierza być szkołą posiadającą ofertę edukacyjną, dostosowaną do potrzeb zmiennego rynku pracy, dlatego podejmujemy inicjatywy
w zakresie międzynarodowej współpracy i realizujemy zagraniczne mobilności edukacyjne w ramach programów Erasmus+.

Uczestnictwo w mobilności w znaczący sposób zdeterminowało ich rozwój zawodowy i osobisty. Dodatkowo uczestnicy mobilności zapoznali się m.in. z obecną sytuacją ekonomiczno – społeczną we Czechach, kulturą organizacyjną związaną z pracą w tym kraju oraz mieli możliwość integracji w międzynarodowym środowisku. Uczniowie na co dzień i podczas pełnienia obowiązków w zakładach pracy komunikowali się przy użyciu języka angielskiego, co pozwoliło im ćwiczyć znane słownictwo, a także poznać nowe zwroty, charakterystyczne dla swojej branży zawodowej. Zdobycie europejskich certyfikatów i narzędzi (Europass Mobilność, Europejski System Transferu Osiągnięć w Kształceniu i Szkoleniu Zawodowym oraz Europass- CV) zwiększyło szanse obecnych przyszłych absolwentów szkoły na zatrudnienie w Polsce i za granicą.

W ramach projektu uczniowie:

  • zwiększyli kompetencji interpersonalnych oraz rozwinęli w sobie postawy tolerancji i otwartości wobec różnic rasowych i religijnych,
  • uczniowie stali się bardziej mobilni na europejskim i polskim rynku pracy,
  • nastąpił rozwój osobisty, zwiększyła się ich samoocena
    i pewności siebie,
  • zwiększyli swoje doświadczenie zawodowego, swoją samodzielność.
Zadzwoń teraz