Akademia Wodna

Data publikacji: 30 listopada 2022
Grupa osób stojąca obok siebie, kilka osób trzyma w rękach dokument.

Fundacja Veolia Polska oraz UNEP/GRID-Warszawa, przy współpracy z Powiatem Tarnogórskim realizują program Akademia Wodna, którego celem jest racjonalna gospodarka wodą.

28 listopada w tarnogórskim magistracie odbyło się szkolenie, w którym uczestniczyli nauczyciele z 26 szkół z Tarnowskich Gór, Miasteczka Śląskiego i Woźnik.

Każda ze szkół biorących udział w projekcie otrzymała materiały dydaktyczne i vouchery na zbiorniki retencyjne na deszczówkę, które zostaną zamontowane w najbliższym możliwym czasie na terenie szkół.

Ponadto zbiorniki na deszczówkę otrzymały także gminy i powiat. Wicestarosta Sebastian Nowak odebrał voucher oraz złożył podziękowania przedstawicielom fundacji veolia za relację projektu w naszym powiecie. Kreowanie właściwych wartości wśród młodzieży to niezwykle ważny element ich edukacji, tym bardziej cieszy nas fakt włączenia młodzieży w działania pro ekologiczne. Wszystkim osobom biorącym udział w projekcie serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.