Remont ogrodzenia zabytkowego pałacu

Data publikacji: 11 grudnia 2022
Sebastian Nowak i Krzysztof Łoziński oglądają wyremontowaną zabytkową bramę i ogrodzenie

Kolejna inwestycja obejmująca teren zespołu pałacowo-parkowego w Nakle Śląskim realizowana ze środków Powiatu Tarnogórskiego dobiega końca. Tym razem to remont bram i ogrodzenia (etap I) realizowany w ramach budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego.

W miniony piątek, postęp trwających prac osobiście sprawdzili wicestarosta Sebastian Nowak wraz z Krzysztofem Łozińskim – członkiem zarządu powiatu. To już kolejna, tak wielka inwestycja w tym miejscu.

Powiat Tarnogórski w ostatnich latach przeznaczył łącznie ponad 10 milionów na remonty i rewitalizacje terenu wokół pałacu.

Największą inwestycją był generalny remont wnętrza pałacu, który pochłonął ponad 7,6 mln złotych, a także odnowienie wieży pałacu, gdzie koszt inwestycji to kolejne 1,5 mln złotych. Od zakończenia remontu w budynku działa Centrum Kultury Śląskiej.

Teren parku, który w ostatnich latach został rewitalizowany wraz z zamontowaniem odpowiedniego oświetlenia, to kolejne inwestycje przekraczające pół miliona złotych.

Obecnie, dzięki zaangażowaniu mieszkańców trwają kolejne. Są one związane z odnową bram wjazdowych i ogrodzenia. Koszt to 660.000 złotych.

Wszystkie te inwestycje mają nie tylko uatrakcyjnić i przyciągać w to miejsce mieszkańców powiatu, ale jednocześnie sprawić, aby wydarzenia kulturalne w CEKUŚ odbywały się w miejscu szczególnie przyjaznym i atrakcyjnym historycznie.

Należy nadmienić, że projekty w ramach Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego zgłaszane były przez Pana Jarosława Wasążnika oraz Panią Ilonę Jaworską – Kapica – prezesa Stowarzyszenia Miłośników Nakła Śląskiego im. Jana Bursiga.

Zadzwoń teraz