Bezpieczne Ferie 2023

Data publikacji: 16 stycznia 2023
Awatar, napis Bezpieczne Ferie Zimowe.

Ponad 570 tys. uczniów i ok. 170 tys. dzieci z przedszkoli woj. śląskiego rozpoczęło dzisiaj ferie zimowe. Przed uczniami dwa tygodnie odpoczynku. W tym czasie będą wypoczywać także uczniowie z woj. lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego i pomorskiego.
W tym roku do 11 stycznia organizatorzy z terenu woj. śląskiego wprowadzili do bazy wypoczynku 921 zgłoszeń dla 33 463 dzieci i młodzieży, w tym:
• 466 wypoczynków w formie półkolonii dla 16 826 uczestników,
• 426 wypoczynków w formie obozów, kolonii, zimowiska dla 15162 uczestników,
• 29 wypoczynków organizowanych za granicą dla 1475 uczestników.
Na terenie woj. śląskiego na zimowiskach, obozach, półkoloniach będzie wypoczywać ponad 20 tys. dzieci. Najbardziej popularne są miejscowości w górach. Natomiast wyjazdy zagraniczne to: Austria, Czechy, Hiszpania, Słowacja, Włochy, Wielka Brytania.

Na potrzeby akcji „Bezpieczne Ferie 2023” Wojewoda uruchomił całodobową interwencyjną linię telefoniczną o numerze (32)20-77-077, gdzie można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych.

Organizatorzy zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży mają możliwość sprawdzenia stanu technicznego autokaru i stanu psychofizycznego kierowcy, przed wyruszeniem w trasę. W tym celu prosimy powiadomić właściwą komendę policji o chęci przeprowadzenia takiej kontroli- dla naszego powiatu to KPP Tarnowskie Góry (wyznaczone miejsce kontroli: Tarnowskie Góry, ul. Obwodnica, parking przy Parku Wodnym).

Informacje i dokumenty związane z akcją „Bezpieczne Ferie 2023” znajdują się na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Ponadto na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, pod adresem http://wypoczynek.men.gov.pl dostępna jest ogólnopolska baza zgłoszonego wypoczynku dzieci i młodzieży, z której uzyskać można dane dotyczące organizatora i miejsca wypoczynku.

Na terenie Powiatu Tarnogórskiego, pod numerem telefonu 478 518 667 czynne jest całodobowo Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, gdzie również można zgłaszać interwencje związane z akcją „Bezpieczne Ferie 2023”.

Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki; Śląski Urząd Wojewódzki